Wszystko
zaczęło się od fascynacji.
Portal MacLawye® został założony przez Adwokata Jerzego Marcina Majewskiego w 2007 r. w celu promowania wśród prawników sprzętu firmy Apple, którym mecenas Majewski był (i jest) zafascynowany.
Stąd wziął się internetowy nick Pana Mecenasa "mac-lawyer" i tytuł portalu, który stając się adwokackim magazynem publicystycznym działa już XIV rok pod nazwą MacLawye® i jest zarejestrowanym sądownie tytułem prasowym.
Dzisiaj nie trzeba już promować iMac'ów czy iPhone'ów.
Nadal jednak na portalu publikowane są teksty o oprogramowaniu przydatnym dla prawników oraz o internetowej aktywności adwokatów.
Publicystyka niezależna MacLawye®
Jerzy M. Majewski
Potrzeba odwagi
by poruszać się
w przeciwnym
kierunku
MacLawye® szybko zaczął komentować wydarzenia polityczne zamieszczając publikacje poświęcone prawnej analizie wydarzeń politycznych i politycznym uwarunkowaniom stanowienia prawa. Ta tematyk stała się podtytułem Magazynu Maclawye®. Z czasem MacLawye® zaczął być określany jako Adwokacki Magazyn Publicystyczny, bowiem niemal wszystkie teksty prezentowały spojrzenie adwokackie na prawo i politykę. Znacząca część tekstów oceniała działania samorządu adwokackiego a ocena ta był najczęściej bardzo krytyczna i prezentowała stanowisko idące pod prąd stanowiska oficjalnego. W Magazynie MacLawye® znalazło się także miejsce do prezentacji pozazawodowych pasji adwokatów Z przymróżeniem oka Jerzy M. Majewski MacLawye®
Branie wszystkiego
na serio
utrudnia życie
Oczywiście MacLawye® podejmuje tematy poważne, prawną ocenę wydarzeń politycznych, istotne sprawy środowiska adwokackiego, samorządu i warunków wykonywania zawodu. Ale nie mniej ważne jest to, czym adwokaci pasjonują się poza działalnością zawodową. Stąd rozbudowany dział tematyczny nazwany umownie Bez Togi, w którym omawiana jest zarówno twórczość adwokatów jak i tematyka sztuki kulinarnej, bo to kolejna pasja MacLawye®'a PUBLICYSTYKA I WYKONYWANIE ZAWODU Jerzy M. Majewski MacLawye®
Adwokat
w kancelarii
Wykonywanie zawodu. Zarówno w aspekcie regulacji prawnych
jak i po prostu na co dzień, to tematyka wciąż obecna na portalu MacLawye®
OD CZEGO SIĘ ZACZĘŁO Jerzy M. Majewski MacLawye®
Tekst artykułu

BEZ TOGI i NA LUZIE

Sztuka kulinarna

Od góry

SZTUKA KULINARNA

Przepisy MacLawye®'a ujawniające pewne domowe tajemnice kulinarne. Opowieści o sztuce kulinarnej.

Ładowanie…

Prawo i polityka Ocena prawna wydarzeń politycznych. Wpływ polityki na proces kształtowania prawa. Adwokat w polityce. WYBIERZ ARTYKUŁY TEGO DZIAŁU TEMATYCZNEGO PRAWO & POLITYKA Adwokatura i Adwokaci Prawo o adwokaturze. Samorząd adwokacki. Etyka adwokacka i warunki wykonywania zawodu. Aplikacja WYBIERZ ARTYKUŁY TEGO DZIAŁU TEMATYCZNEGO ADWOKATURA i ADWOKACI Wymiar sprawiedliwości Sędziowie i sądy; reforma sądownictwa.
Prokuratura
i prokuratorzy; minister sprawiedliwości jako Prokurator Generalny
WYBIERZ ARTYKUŁY TEGO DZIAŁU TEMATYCZNEGO
WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI
Lobbing i Legislacja Praces legislacyjny. Opinie o projektach ustaw. Działania lobbingowe. Wykonywanie działalności lobbysty przez adwokata. WYBIERZ ARTYKUŁY TEGO DZIAŁU TEMATYCZNEGO LOBBING & LEGISLACJA Internet i komputery Informatyka w pracy adwokata. Oprogramowanie i sprzęt komputerowy dla prawnika.
iMac & iPhone
WYBIERZ ARTYKUŁY TEGO DZIAŁU TEMATYCZNEGO
INTERNET & KOMPUTERY
Bez togi i na luzie Adwokat po pracy, pasje adwokatów, hobby.
Twórczość adwokatów.
Sztuka kulinarna.
Satyra polityczna.
WYBIERZ ARTYKUŁY TEGO DZIAŁU TEMATYCZNEGO
BEZ TOGI i NA LUZIE
Sztuka kulinarna Przepisy tym razem kulinarne ale nie tylko.
Sztuka gotowania i biesiadowania, kolekcja książek kucharskich. Wielcy kucharze i ich restauracje.
WYBIERZ ARTYKUŁY TEGO DZIAŁU TEMATYCZNEGO
SZTUKA KULINARNA
Pies adwokata O psach. Tych prawdziwych na czterech łapach. Niekoniecznie rasowych. O problemach kynologii ale przede wszystkim o psie przyjacielu człowieka. WYBIERZ ARTYKUŁY TEGO DZIAŁU TEMATYCZNEGO PIES i JEGO PAN Felieton na godziny Felieton na godziny.
To felietony adw. Jerzego M. Majewskiego częstokroć niezwiązane z prawem i Adwokaturą
WYBIERZ ARTYKUŁY TEGO DZIAŁU TEMATYCZNEGO
FELIETONY JMM
TEMATYKA WPISÓW

Slide Dziękujemy
za wizytę na portalu
MacLawye®
zapraszamy ponownie OTWÓRZ NA GŁÓWNEJ STRONIE MIESIĄCA

Slide Redakcja Redakcja MacLawye®'a
Kancelarie Adwokackie
ul. Ogrodowa 10 lokal 3
61-821 Poznań
Wydawca Jerzy Marcin Majewski
ul. Szeherezady 3
60-195 Poznań
RPR 2744 SO w Poznaniu