Miś jest super !

Miś jest super !

Nareszcie doskonała i przemyślana akcja wizerunkowa Naczelnej Rady Adwokackiej. Oczywiście w dyskusyjnych grupach fb pojawiły się głosy krytyki (choć lepiej napisać malkontenctwa), zarzucające Naczelnej Radzie Adwokackiej brak środowiskowej konsultacji przy wyborze bohatera bajki. A czemu Miś ? Dlaczego nie Sowa ?

Na szczęście nikomu w Naczelnej Radzie Adwokackiej do głowy nie wpadło aby bohatera bajki „konsultować” środowiskowo. Gdyby wybór bohatera konsultowano w środowisku, zapewne dyskusja trwałaby do dzisiaj, propozycji byłoby multum a w końcu podjęto by decyzję o odłożeniu akcji albo powołaniu komisji konkursowej, która miałaby zdecydować jaki zwierzak ma „reprezentować” adwokatów w bajce, a której decyzja i tak by się wszystkim nie podobała. Jak wiadomo powszechnie: wielbłąd to koń zaprojektowany przez komisję.

Miś jest super !

Czas szybko płynie, gdy trwa dobra zabawa

To już półmetek akcji #BajeczniAdwokaci !

Miś Adwokat i jego przyjaciele – Bajeczni Adwokaci – odwiedzają przedszkola i młodsze klasy szkół podstawowych w całym kraju. 

Na półmetku akcji, zaplanowanej na miesiąc kwiecień, adwokaci i aplikanci adwokaccy przeczytali książeczkę „Leśne sprawy Misia Adwokata” w ok. 30 proc. zgłoszonych placówek edukacyjnych. 

W sumie ponad 1500 adwokatów i aplikantów adwokackich w 30 dni odwiedzi 4700 klas i grup przedszkolnych, by przeczytać bajkę 110 tysiącom dzieci. 

Akcja cieszy się ogromną popularnością, zarówno wśród samych adwokatów, jak i przedszkoli oraz zainteresowaniem mediów. 

Dzieci reagują na spotkania z entuzjazmem ciekawi ich nie tylko bajka, ale też toga adwokacka, w którą mogą przebrać się po lekturze, by poczuć się jak superbohater w czarnej pelerynie. 

Chętnie zadają pytania: czy adwokaci to biznesmeni? Czy ktoś nazywa ich papugami? Czy Ryś z bajki ma na imię, tak jak wujek Rysiek? 

Adwokaci przychodzą na spotkania przygotowani, by podtrzymać zainteresowanie dzieci, nie skupiają się na samej lekturze – wyświetlają slajdy z grafikami, przeprowadzają quizy. 

W każdej grupie zostaje książeczka „Leśne sprawy Misia Adwokata”, by wychowawcy mogli wracać do lektury. Dzieci na pamiątkę otrzymują zakładki do książek z grafikami z bajki. 

Akcja pod hasłem „Bajeczni Adwokaci” to kolejna inicjatywa Komisji Wizerunku NRA. Książeczka „Leśne sprawy Misia Adwokata” powstała na zamówienie Naczelnej Rady Adwokackiej, we współpracy z Fundacją Adwokatury, w celu edukacji prawnej wśród dzieci oraz promowaniu czytelnictwa wśród najmłodszych. 

Bajkę napisała Ewa Ruszkiewicz z Piszemybajki.pl , autorką ilustracji jest Zuzanna Kledzik. 

Bohaterem bajki jest Miś Adwokat, który pomaga w trudnych sprawach mieszkańcom lasu – głównym wątkiem bajki są kłopoty, w jakie wpada niesłusznie oskarżony Wilk. 

Przyjaciele Wilka zwracają się o pomoc do Misia, który niczym superbohater w todze, rusza na ratunek.

Książkę można kupić za pośrednictwem internetowego sklepu Fundacja Adwokatury 

źródło: profil fb NRA

 

Dlaczego Miś Adwokat? „Każdy z nas miał kiedyś misia”

Miś Adwokat pojawi się w przedszkolach i szkołach. Chcemy pokazać tego bohatera jako przykład adwokata, który zawsze pomaga, na którego możemy zawsze liczyć i który zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa. Dotrzemy do ponad 110 tysięcy dzieci. Spotkania z adwokatami organizują placówki. Przyjeżdżamy, by przeczytać bajki o Misiu Adwokacie. Już szykujemy się na kolejną edycję akcji. Mogę zapowiedzieć, że będzie kontynuacja historii Misia Adwokata – zapowiada w rozmowie z RMF FM prezes Naczelnej Rady Adwokackiej Przemysław Rosati.

Miś Adwokat to bajeczny adwokat, który prowadzi swoją praktykę w lesie. Zgłaszają się do niego wilk, bóbr, żubr i ryś. Właściwie każde zwierzę miało do czynienia z Misiem Adwokatem. W bajce pojawia się też leśny sąd. To pokazuje realia związane z codziennością. Bajka ma obrazować to, co dzieje się w rzeczywistości i jest adresowana oczywiście do dzieci. Miś Adwokat został zaproponowany przez Naczelną Radę Adwokacką i panią Ewę Ruszkiewicz, autorkę bajki. Miś jest postacią, która kojarzy się absolutnie pozytywnie. W końcu każdy z nas miał kiedyś jakiegoś misia, jak byliśmy dziećmi – dodaje Przemysław Rosati.

Dzieci dowiedzą się, na czym polega zawód adwokata i w jaki sposób adwokat daje poczucie bezpieczeństwa. Te informacje są podane na kanwie bajki, są skoncentrowane na opowieści dopasowanej do tego, co mogą zrozumieć dzieci. Bajka jest narzędziem, dzięki któremu możemy zaistnieć w świadomości dzieci już na tak wczesnym etapie – mówi Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej.

źródło: rmf24.pl