Pomnikowe psy polskie

Ferdynand Wspaniały – to ukochany pies dzieciństwa.

Ferdynand to bohater literacki. Trudno  się dziwić, że swój pomnik w Bielsku Białej ma gwiazda kina, czyli Reksio.

Ferdynand Wspaniały w Łodzi prezentuje się dostojnie w meloniku i zaiste wspaniale z parasolem. Parasola swojego pana, profesora Filutka, pilnuje w Toruniu piesek Filuś, niezapomniany piesek z „Przekroju” stworzony i wykreowany przez Zbigniewa Lengrena.

Nasze psy doczekały się swoich pomników. Jest pomnik psa szczęśliwego w Warszawie i najwierniejszego przyjaciela w Krakowie. Jest też pomnik bezimiennego kundelka w Poznaniu i pomnik w Białymstoku. Werniks – pies artystów – ma swój pomnik w Kazimierzu Dolnym.

Jest pomnik psa przed zamkiem w Kórniku. I smutek psa z rozstania pomnika wysiedlonych w Gdyni.

Abslolutnie niezwykła jest też historia psa i jego pomnika w Szczawnie Zdroju, jest to bez wątpienia najstarsza rzeźba psa w Polsce. Pies był własnością księcia piastowskiego linii brzeskiej Jerzego II (1547-1586) a pomnik miał swoją historię i przez jakiś czas był pomnikiem nagrobnym generała de Hautcharmoy umiejscowionym w kościele, co tak dalece gorszyło radę parafialną, że odsprzedała pomnik, który stanął w Szczwnie Zdroju.

Najsłynniejsze pomniki polskich psów


Jeśli znacie jeszczde jakieś pomniki psów, prosimy o info

Psy pomnikowe bez wątpienia sobie na pomnik zasłużyły. Ale prawda jest taka, że tym najwspanialszym jest NASZ PIES. TutajeHaker pilnuje Pana przed rozpustą