MacLawye® w iPhonie; otwieraj częściej i bezpieczniej

Analiza statystyk pokazuje, że bez mała 90% wizyt na portalu MacLawye® to wejścia ze smartfonów. O ile na komputerze stacjonarnym bądź laptopie wpisanie nietrudnego do zapamiętania adresu adwokatmajewski.pl w polu adresowym wyszukiwarki kłopotów nie robi (podobnie jak utworzenie zakładki), to na telefonie komórkowym niekiedy po prostu albo się nie chce albo okoliczności utrudniają.

Zwłaszcza, że ochota na przejrzenie MacLawye®’a może nas najść w pociągu (a tu trzęsie), w taksówce (a kierowca gada) i w innych sytuacjach gdy wpisywanie czegokolwiek na małym telefonicznym ekranie jest kłopotliwe. Jak temu zaradzić ? Sprawa jest prosta:

Wpisujemy w pole adresu adwokatmajewski.pl i otworzy się strona bieżącego miesiąca. W grudniu 2020 wygląda ona jak wyżej.

Zanim przewiniecie stronę do aktualnie polecanych bieżących wpisów, zróbcie tak:

Z menu systemowego należy wybrać [udostępnij] (to ten kwadracik ze strzałką na dole ekranu); pojawi się rozwijane od dołu menu, które należy przeciągnąć w górę aby zobaczyć i wybrać opcję [do ekranu początkowego] (i ikonka z plusikiem). Trzeba ją tąpnąć.

Teraz zobaczymy ładnego MacLawye®a na tarczy AppleWatcha i prośbę o nadanie nazwy ikonie. Nazwa może być dowolna ale MacLawye® sam się narzuca. [Gotowe] No i wszystko. W waszym telefonie oprócz apek do aplikacji, gdzieś jest apka do strony MacLawye®. Gdziekolwiek jesteś, jednym tąpnięciem w apkę otworzysz witrynę MacLawye®’a i będziesz na bieżąco. Kliknij / Tapnij w apkę ⇒

Przypomnę, że dla tych z Was , którym nie odpowiada przeglądanie, zwłaszcza w smartfonie, MacLawye®a w wersji bogato ilustrowanej, pod niemniej łatwym do zapamiętania adresem maclawyer.blog publikowane są wszystkie wpisy własne MacLawye®’a z ograniczeniem grafiki do minimum. W zasadzie w wersji tekstowej, apke można umiescić w ekranie poczatkoym powtarzając procedurę mając otwartą stronę maclawyer.blog. A potem trzeba tylko apki uporządkować na ekranie swojego iPhone’a.

Nie wiem jak to się robi na Samsungach ale sądzę, że bardzo podobnie.