Tydzień Konstytucyjny Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy

Ruszyły  zapisy do 8. edycji Tygodnia Konstytucyjnego, organizowanego pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich! Warsztaty odbędą się w dniach 10-17 grudnia 2020 r.
Od 2016 r. odbyło się łącznie 7 edycji, w których blisko 4 000 prawników przeprowadziło zajęcia dla ok. 20 000 uczniów z ponad 2 500 szkół w całej Polsce.
W ramach akcji odbywają się prowadzone przez prawników – praktyków lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli. Wszystko po to, żeby pokazywać jak bardzo Konstytucja wpływa na codzienne sprawy każdego z nas.
Z okazji światowego Dnia Praw Człowieka (Human Rights Day) przypadającego w dniu 10 grudnia 2020 r., tym razem szczególny nacisk położyć chcemy na tematykę praw człowieka.
Aby wziąć udział w Tygodniu Konstytucyjnym wystarczy wypełnić formularz kontaktowy i oddać się w ręce Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy. To właśnie my łączymy w pary prawników i szkoły.
Zgłoszenia przyjmujemy do 6 grudnia 2020 r.

➡️ Formularz zgłoszeniowy dla szkół: https://cutt.ly/DhiDwss
➡️ Formularz zgłoszeniowy dla prawników: https://cutt.ly/khiDFTX

➡️ Więcej informacji: stowarzyszenieholda.pl

Ze względu na szczególną sytuację związaną z panującą pandemią oraz nauczaniem prowadzonym
w systemie zdalnym, spotkania z prawnikami odbywać się będą za pośrednictwem platformy do edukacji zdalnej wykorzystywanej przez szkołę (np. Zoom, Microsoft Teams).