Brandy nagrodzony na Festiwalu w Cannes

Niecodzienna ceremonia wręczenia nagród Wamiz Palm Dog odbyła się na plaży w Cannes, gdzie do soboty trwa 72. Festiwal Filmowy. Komisja przyznająca nagrody szczególnie wyróżniła pitbulla (*) Brandy’ego, który na pewno dał z siebie wszystko, pojawiając się przed kamerą na planie filmu „Pewnego razu w… Hollywood”.

Quentin Tarantino zrobił gwiazdę z psa

Zwycięską obrożę przyznał psu Tobby Rose, twórca wyróżnień dla psich „aktorów”. W czworonożną gwiazdę filmu „Pewnego razu… w Hollywood” mocno wierzył reżyser filmu, Quentin Tarantino. Jak cytuje portal wamiz.pl, twórca filmu jeszcze przed zakończeniem festiwalu w Cannes wierzył, że psiak otrzyma jakąś nagrodę.

„Nie wiem, czy dostanę Złotą Palmę, ale wierzę w nagrodę dla Brandy’ego!” – mówił Quentin Tarantino.

Nagroda Wamiz Palm Dog przyznana została już po raz osiemnasty. Jak twierdzą organizatorzy festiwalu, jest to jedno z głównych wydarzeń Festiwalu Filmowego w Cannes.

Akcja filmu Quentina Tarantino „Pewnego razu… w Hollywood” rozgrywa się w 1969 roku w Los Angeles. Główne role odgrywają Leonardo DiCaprio (wciela się w gwiazdę telewizji, Ricka Daltona) i Brad Pitt (w roli długoletniego dublera Daltona, Cliffa Bootha). Jest to dziewiąty pełnometrażowy film kultowego reżysera, znanego również z produkcji, takich jak np. „Pulp Fiction”, „Kill Bill” czy „Bękarty wojny”.

Źródło: plejada.pl


(*)

zamknij

Informacja podana za http://plejada.pl; zwrócono mi uwagę, że Brendy nie jest – jak podano we wpisie źródłowym – pitbull’em a psem rasy Cane Corso.