Jest już drugi odcinek appleblog.tv, w którym Paweł Nowak z Włodkiem Markowiczem omawiają wszystko co wiąże się z Mac’ami. Appleblog.tv jest podcastem – jak zapowiadają twórcy, cotygodniowym – i można go subskrybować do iTunes. Odcinek drugi trwa 39 minut i co do czasu trwania MacLawye® zgłasza jedyną uwagę krytyczną. Nawet przed normalnym TV wysiedzieć 39 minut przy dwóch „gadających postaciach” jest nader trudno. Odcinki – mimo, że mogą być pobierane w tle do iTunes są jednak nieco zbyt długie. Cociaż… z drugiej strony, kirowane są do ściśle określonego odbiorcy, więc może moja uwaga jest zbyt daleko idąca.

Drugi odcinek wzbogacił się o bardzo fajną czołówkę  – i Pawła w okularach 🙂
Łącząc się z appleblog.tv z iPhona zostajemy przekierowani do odpowiedniej wersji odcinka, zapewniającej jak rozumiem szybszy przekaz strumieniowy.

Warto obejrzeć oczywiście całość ale czołówkę powinni obejrzeć nie tylko Mac’userzy ale wszyscy, którzy chcą robić videoPodcasting. MacLawye® obejrzał z niekłamaną zazdrością 🙁

A tu… retransmisja:

[blip.tv ?posts_id=1514906&dest=-1]

I w związku z „retransmisją” pytanie do autorów oraz kolegów prawników:

Czy wobec publicznego udostępnienia przez autorów odcinka, konieczne jest uzyskanie ich zgody na wklejenie filmu na innej stronie w sieci ??? Czy to tylko kwestia dobrego wychowania ?? Czy w ogóle udostępnienie jest swoistą „zachętą” do wklejania filmu na innych stronach i w ten sposó rozprzestrzeniania go w sieci na innych odbiorców, a autorom pytaniami o zgodę nie warto głowy zawracać ? Co o tym sądzicie ?

A TUTAJ

można obejrzeć pierwszy występ Pawła w „InternetTV” wybierając odcinek

„MacLawye® & appleblog.pl o komputerach Apple’a

Do dyskusji o granicach praw autorskich w sieci zapraszam: autorów, mac’userów, i prawników.

NOWY UKŁAD GRAFICZNY i FUNKCJONALNY WITRYNY KANCELARII

Mec. Jerzego Marcina Majewskiego;
OBEJRZYJ STRONY
ZOBACZ FUNKCJĘ PORADY PRAWNE on-line