O wyższości iMac'a nad PC'tem i OS X'a nad Windows'em

Wielu kolegów prawników, których niezmiennie zachęcam do porzucenia produktów Microsoftu na rzecz Appl’a, obawia się, że w systemie OS X nie zadziałają programy, do których są od dawna przyzwyczajeni Głównie chodzi o polskie oprogramowanie Office’a ale przede wszystkim o niezbędny każdemu prawnikowi program LEX.

Otóż nie ma się czego obawiać. Na komputerach iMac, czy też MacBook z sytsemem operacyjnym OS X, dzięki programowi Parallels wszystkie programy „windowsowskie” działają w taki sposób, że użytkownik nawet nie zauważa jakiego systemu operacyjnego używają.

A ponieważ programy Appl’a są o wiele bardziej przyjazne dla użytkownika, system OS X Leopard instaluje się w języku polskim, to z czasem „paralelne” używanie Windows sprowadza się rzeczywiście wyłącznie do uruchamiania LEX’a.

nieaktualny
O tym jak pracować na Mac’ach zobacz wykłady w [MacSzkole]

Jeżeli rozważacie Państwo przejście (przesiadkę) z komputera PC z systemem Windows na komputer iMac bądź MacBook z systemem OS X Leopard; rozpocznijcie od zainstalowania na swoim PC’cie programu firmy Apple iTunes (w wersji dla Windows), który można pobrać TUTAJ;

Po zainstalowaniu iTunes, otwórzcie Państwo ten program i z menu po lewej stronie wybierzcie SKLEP >> iTunes Store >>; w prawym górnym rogu okna programu iTunes odnajdziecie okienko wyszukiwania, wpiszcie Mac Szkoła; w wyniku wyszukiwania pojawi się okno z którego można dokonać subskrypcji kolejnych wykładów. Jaki z tego pożytek ???  Wykłady Mac Szkoły nie są publikowane regularnie, dokonując supskrybcji iTunes pobierze kolejny wykłąd gdy będzie on dostępny.

Warto także wpisać w pole wyszukiwarki nazwisko twórcy portalu appleblog.pl Paweł Nowak; będziecie mogli Państwo dokonać subskrypcji audycji radiowej o Mac’ach emitowanej co czwartek przez Pawła i Studenckie Radio Frycz, a także wykładów (screencastów) już na nieco wyższym poziomie „macowej wiedzy”

Subskrypcji (już po zainstalowaniu programu iTunes) będziecie Państwo mogli dokonywać także ze stron internetowych, które to umożliwiają; np.: Podcast Applebog klikając komendę „Dodaj do iTunes” czy też moich VideFelietonów ze strony VideoFelieton JMM lub mini WYKAD klikając komendę „subskrybuj” – Powodzenia 🙂

Środowisko użytkowników komputerów Mac, jest nader życzliwe wszystkim nowym użytkownikom (bez względu na „kategorię wiekową”, czego sam doświadczyłem i za co wszystkim Kolegom M@c’userom dziękuję) i udzieli Państwu pomocy o ile taka będzie potrzebna. (Ale nie będzie, bo wszystkie programy są proste i niezwykle intuicyjne).

😉

UWAGA OD WCZORAJ JUŻ DOSTĘPNA – BEZPŁATNIE – NOWA WERSJA iTunes 8,

zarówno dla Mac’a jak i Windows’a