Nowość MacLawye®’a

WPIS ARCHIWALNY – nieaktualny w odniesieniu do form przekazu na blogu

Wszystkich Państwa odwiedzających tego bloga zapraszam, do skorzystania z nowej formy przekazu jakim będą krótkie felietony video.Po prawej stronie paska bocznego widzicie Państwo miniaturę ekranu video. [AKTUALIZACJA]: pasek boczny zawiera teraz jedynie widżet do polskaxxi.tv natomiast materiały video MacLawyer’a publikowane są w zakładce menu poziomego

Jeśli ’klikniecie’ Państwo w zieloną strzałkę, obraz się powiększy i będziecie mogli wysłuchać i obejrzeć pierwsze video na blogu MacLawye® (jest to Powitanie, video, które było już publikowane na stronach internetowych mojej kancelarii a na blogu publikowane jest w zasadzie ze względów technicznych). Jeśeli 'klikniecie’ Państwo w strzałkę niebieską, przejdziecie do poprzedniego lub następnego video.

Strzałka szara oznacza, że dalej już nic nie ma.

Bardzo proszę Państwo o komentarze do tego wpisu; zwłaszcza co do jakości odtwarzania na waszym komputerze (proszę podać z jakiego komputera Państwo korzystacie oraz z jakiej przeglądarki internetowej) oraz czasu „ładowania się” klipów video. Można zauważyć, że z uwagi na umieszczenie klipu video, prawy pasek boczny ładuje się nieco wolniej – jednakże w tym czasie można spokojnie czytać już załadowany i widoczny tekst. Użytkownicy Moc’ów nie będą raczej mieli problemów. 
😉
Cały cykl mini felietonów video, które zamierzam publikować regularnie, nazwałem POprawa; a dlaczego ? – niechaj tytuł tego cyklu wyraża moją nadzieję, że polski system prawny będzie się stawał lepszy (chociaż niekiedy można zwątpić).

Oczywiście nie będę dokonywał „retransmisji” każdej audycji, zaś jeżeli podejmę w tekście polemikę z wypowiedzią tego barwnego polityka, to będzie to z pożytkiem dla czytelników MacLawye®’a.

Dzisiaj uruchomiając tę nowość MacLawye®,a  pozwalam sobie także retransmitować z video-strony POLITYKA.PL  mini-wykład Pana Prof. Jerzego Bralczyka na temat netykiety i języka w Internecie. Pan Prof. Jerzy Bralczyk jest dla mnie i dla wielu zapewne moich czytelników „wyrocznią” w sprawach poprawności posługiwania się językiem polskim; pisząc teksty w Internecie i interesując się hobbystycznie informatyką wciąż przeżywam dylematy, związane z ’kliknięciami’, 'linkiem’, 'konwersją plików’ – zupełnie świadomie biorę te wyrazy w taki wymyślony przeze mnie „pojedynczy cudzysłów” aby podkreślić, że mimo iż tych słów używam, to jednak z lekkim obrzydzeniem; słowa te weszły już jednak do języka.

O zgodę na „retransmisję” video-wykładu zwróciłem się do adminisytatora strony POLITYKA.PL i sądzę, że ją otrzymam.

Mimo, że opublikowanie video-bloga w Internecie na stronach takich (Panie Profesorze, znowu…) ’providerów’  jak YouTube czy  VodPod.com – moim zdaniem – zwalnia od obowiązku uzyskiwania zgody na tę retransmisję; to na pewno nie zwalniają od zapytania o zgodę dobre obyczaje.

Natomiast o zagadnieniach związanych z naruszaniem praw autorskich w Internecie, najlepiej w całej sieci informuje i komentuje Piotr Vagla Waglowski.

I jeszcze te emotikony !? – ale na to Pan Profesor Jerzy Bralczyk w swoim wykładzie wyraźnie pozwolił.

😉

🙂